Web Analytics
top of page

Special Design Products

We set out for customer expectations
We take our duty to protect the environment, especially the integrity of forests, seriously.

Therefore, when our country's companies approached us to find a solution to one of the biggest global ecological problems, radical deforestation, we immediately took advantage of the opportunity.

To meet these important market requirements, our team has set up a design team to replace commonly used non-recyclable products with a truly sustainable, cleaner alternative.

This situation led to the birth of Specially Designed Products.

Our Special Design Products

Fiber Karton Varil

Karton variller, taşıma ve depolama süreçlerinde hafiflikleri ve taşınabilirlikleri sayesinde avantaj sağlar. Geri dönüştürülebilir olmalarıyla çevre dostudurlar ve maliyet etkin bir seçenektirler. Kimya, gıda, tarım ve ilaç sektörleri gibi birçok alanda kullanılırlar. Kolay işlenebilirlikleri ve dayanıklılıkları, sıvı ve katı maddelerin güvenli bir şekilde saklanmasını ve taşınmasını sağlar.

Baskı, Etiketleme gibi pek çok uygulama yapılabilmektedir.

Karton Sıfır Atık Kutusu

Karton Sıfır Atık Kutuları firmanızdaki geri dönüştürülebilir atıkların ayrıştırılması için harika bir çözümdür. Ürün çeşidine göre ayrı renklerde hazırlanan kutular uzun ömürlüdür.
Karton Sıfır Atık Kutusu üzerine baskı ve etiketleme gibi pek çok uygulama yapılabilmektedir. Bu, ürünün tanıtımını yapmak veya içeriği hakkında bilgi vermek için kullanılabilir, böylece kullanıcılar doğru şekilde atık ayrıştırma ve geri dönüşüm süreçlerine katkıda bulunabilirler. Bu kutu, sıfır atık hedeflerine ulaşmamıza yardımcı olan çevresel açıdan sürdürülebilir bir seçenektir.

Contact us

You can contact us to benefit from our special design service. We are happy to help you with our design support to make a difference in the industry of your business and impress your customers. 

Head Office

arpack-head-office-1 (1).png

Adres: Hacı Halil Mh. Yazı Cd. No:33 41400 Gebze/KOCAELI

Telefon: +90-262-255-5654
GSM     : +90-506-346-4556

All content and images on this pageDMCA is protected by Copying involves legal liability.

bottom of page